Amy

Hinda mängu

5
0
Pole hääli
4
0
Pole hääli
3
0
Pole hääli
2
1
100%
1
0
Pole hääli
 
Hääli kokku : 1

Amy

PostitusPostitas taskurebane » 29 Okt 2013, 15:36

Pilt

 • Koduleht: Amy
 • Arendaja: VectorCell
 • Väljaandja: Lexis Numérique
 • Stiil: Õudus
 • Väljalaske kuupäev: 11. jaanuar 2012
 • Kirjeldus:
  Mängija kehastub nooreks naiseks nimega Lana, kes peab viima väikese 8 aastase tüdruku Amy linna haiglasse. Samal ajal pääseb linnas lahti koletuslik viirus ja veidrad olendid loivavad tänavail. Samal ajal püüavad eriüksuse sõdurid tabada aga Amyt, kas koos või ilma Lanata.
 • Mängumood: Single-player
 • Uudised ja eelvaade: IGN
 • Pildid: IGN
 • Videod: IGN
Pilt
taskurebane
PS3 fänn
PS3 fänn
Kasutaja avatar
 
Postitusi: 161
Liitunud: 8/3/2010
Asukoht: Pärnumaa

Re: Amy

PostitusPostitas taskurebane » 29 Okt 2013, 16:11

Ülevaade

Amy on väike kaheksa aastane autistlik tüdruk, kel on aga erilised võimed. Lana varastab tüdruku psühhiaatria haiglast, kus tehakse viimasega katseid. Teel rongiga linna poole juhtub midagi, rong sõidab rööbastelt maha ning Amy läheb kaduma. Lisaks on kõik kohad äkitselt verejanulisi inimese sarnaseid olendeid täis. Kõigepealt peab Lana leidma Amy, seejärel jalgsi läbi linna haiglasse jõudma, kus neid juba oodatakse. Takistuseks kujuneb aga ka salk eriüksuslasi, kes Amyga katseid teinud arsti korraldusel neid jahivad.

Amy on õudusmäng. Ellujäämise mäng. Erilist tulistamist ei tasu oodata, kuna mängija juhitav Lana kannab relvana vaid metalltoru või kangi, millega siis kriiskavatele kollidele üle turja virutada. Aga mängu saab põhimõtteliselt läbida ka ilma madinasse sattumata (ühes peatükis tegelikult ilma madinatta ei saagi), tuleb vaid hoolikalt oma marsruut läbi mõelda. Abiks on ka Amy erilised võimed, mis lubavad tekitada helikindlaid mulle või jõuvälju. Ka autode signalisatsiooni tööle panemine, taksofonide helinad ning kõik muud helid meelitavad kolle rajalt eemale.

Kuna õhk on viirusest paks võib Lana peagi ka kolliks muutuda. Amy näib aga viirusele immuunne olevat. Lisaks ravib Amy lähedal olek Lanat, sestap tasub Amyt kogu aeg enda kõrval hoida. Mõnes ohtlikus kohas tuleb aga Amy kollide eest ära peita, kas kappi või laua alla. Siis peab kähku liigutama, sest aega kollini muutumiseks on napilt. Lisaks ka ei meeldi Amyle väga kaua üksi peidus olla, ta hakkab kartma ning tuleb ise peidust välja. Siis on jamad kerged tekkima

Lisaks saab Amyt kasutada ka ligipääsmatute nuppude vajutamiseks. Näiteks on mõnes ruumis mõni nupp, mis kangesti alla vajutamist tahab, ruumi uks on aga lukus ning võti kadunud. Siis tuleb Amy mõne õhuava või augu kaudu tuppa lükata ja anda käsk, et nuppu tuleb vajutada. Amy saab sääraste ülesannetega hästi hakkama.

Aga ringi meeldib tüdrukule ka hulkuda. Kui sa temalt ikka käest kinni ei hoia või karmi käsku paigal püsimiseks ei anna on ta varsti mahalangenud elektriliinide tõttu pingestatud veeloigus või astub prügikasti tagant, kus te kahekesi patrulliva sõduri eest peitute, lihtsalt välja. Game over. Niisamuti jääb ta tihtipeale jalgu. Jääb lihtsalt ukseavasse seisma ja mööda sa temast ei saa. Ka käsule enda juurde tulla allub ta säärastes olukordades kehvasti.

Ka mängu graafika pole kiita, kuid ega see väga halb ka pole. Kohati on kõrvaltänavate kollakas lambivalguse peegeldus tegelaste juustelt päris hästi välja tulnud. Samuti ei märganud ma kordagi, et keegi oleks kellegi sisse jalutanud, seina sisse astumisest rääkimata, nagu mõnes nimekamas mängus tihti juhtub.

Mängu story on alguses küll paljulubav, kuid jääb siiski keskpäraseks. See on lühike ning lõppeb suure küsimärgiga. Lugu saaks nagu lõpu aga nagu ei saaks ka.

Õudussugemetega mänguke, mis tahtis vist mõnele suurele sama žanri mängule kandadele astuda, ent mängu loojad pole osanud loos peituvaid nõkse ära kasutada. Ka võimalus valida märuli ja taktikalise hiilimise vahel annab mängule pisut teistsuguse mineku, kuid veel enne kui lugu hoo sisse saab, saab see hoopis otsa.
Pilt
taskurebane
PS3 fänn
PS3 fänn
Kasutaja avatar
 
Postitusi: 161
Liitunud: 8/3/2010
Asukoht: Pärnumaa

Re: Amy

PostitusPostitas Noel » 29 Okt 2013, 18:29

Jah, mul on see mäng juba ammuammu, ja olid väga suured lootused, pidin kahjuks pettuma, tundub ka, et 2 Chapteri lõpetamise eest trofeed ei saa(vähemalt mina pole saand, 2x), lõpuni pole saanud, kuna Chapter 5, mida peetaks vääga väljakutsuvaks, pole ma läbi saanud, seega on jäänud mul see mäng kahjuks toppama, solvusin veidi vist :cool:
Mängijate juhitavusest oleks paremat tahtnud. Story iseenestst on jah paljulubav.
ICO on parem. ;)
Pilt
Noel
PS3 fänn
PS3 fänn
Kasutaja avatar
 
Postitusi: 136
Liitunud: 3/31/2011
Asukoht: Ardu/Tallinn
Medalid: 1
3 koht (1)


Mine A

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline


cron
FOXGEAR